Sort by

Golden_God_01 has logged 34 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Buck and the Preacher

Buck and the Preacher

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Read the review Edit this entry  
17
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
Read the review Edit this entry  
17
Paul Is Dead

Paul Is Dead

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Joe

Joe

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
City Lights

City Lights

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love and Anarchy

Love and Anarchy

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Play It Again, Sam

Play It Again, Sam

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Notorious

Notorious

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Laura

Laura

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Breathless

Breathless

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry