• Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Bliss

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Outside the Wire

  • WandaVision

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Holiday Movies that made us

  • The Call

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Midnight at the Magnolia

    ½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • The Boys in the Band

    ½

  • Enola Holmes

    ★★

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Love, Guaranteed

    ½

  • Tenet

    ★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • High Score

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Project Power

    ★★★

  • Don't Listen

    ½

  • The Book of Sun

    ½

  • Fatal Affair

    ½

  • The Old Guard

    ½

  • Ava

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • The Lovebirds

    ½

  • The Wrong Missy

    ½

  • Capone

    ½

  • Hollywood

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Postcard Killings

  • Spenser Confidential

  • Bloodshot

    ½

  • Escape From Pretoria

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Lamp Life

    ★★★

  • Horse Girl

    ½

  • Wendy

    ½

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • The Turning

    ½

  • His House

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Like a Boss

    ½

  • Pinocchio

    ★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★