Sort by

goldenarrow74 has logged 269 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Carry On Cleo

Carry On Cleo

1964
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Carry On Loving

Carry On Loving

1970
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Carry On Jack

Carry On Jack

1963
×
★★★
Edit this entry  
26
Carry On Cruising

Carry On Cruising

1962
×
★★★½
Edit this entry  
26
Carry On Screaming

Carry On Screaming

1966
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Carry On Doctor

Carry On Doctor

1967
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Carry On Girls

Carry On Girls

1973
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Early Man

Early Man

2018
×
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
Edit this entry  
25
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Carry On Doctor

Carry On Doctor

1967
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blackadder: Back & Forth

Blackadder: Back & Forth

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blackadder: The Cavalier Years

Blackadder: The Cavalier Years

1988
×
Edit this entry  
22
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Outcast

Outcast

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Schizo

Schizo

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Greg Davies Live: The Back Of My Mum's Head

Greg Davies Live: The Back Of My Mum's Head

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Belles of St. Trinian's

The Belles of St. Trinian's

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Authentic Untold Story of ECW

The Authentic Untold Story of ECW

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry