GoldenDigital has logged 394 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Our Popcorn Movie Dystopia - SOME MORE NEWS: THE MOVIE

Our Popcorn Movie Dystopia - SOME MORE NEWS: THE MOVIE

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Let Them In

Don't Let Them In

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godmonster of Indian Flats

Godmonster of Indian Flats

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Party Bus To Hell

Party Bus To Hell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vampires

Vampires

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Highway to Hell

Highway to Hell

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
P2

P2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Child

The Child

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrew's Nest

Shrew's Nest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
1BR

1BR

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Crucifixion

The Crucifixion

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Housewife

Housewife

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muthers

The Muthers

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Robot Holocaust

Robot Holocaust

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Vampire Doll

The Vampire Doll

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Pit

The Pit

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Plumber

The Plumber

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pale Blood

Pale Blood

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry