GoldenDigital has logged 46 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scum

Scum

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boys Beware

Boys Beware

1961
×
Read the review Edit this entry  
28
Satanis: The Devil's Mass

Satanis: The Devil's Mass

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Voyage to Metropolis

Voyage to Metropolis

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Skinner

Skinner

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freedom Summer

Freedom Summer

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Higher Learning

Higher Learning

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girls with Balls

Girls with Balls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bar

The Bar

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Satanic Pandemonium

Satanic Pandemonium

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Furie

Furie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Flesh Eating Mothers

Flesh Eating Mothers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry