Sort by
  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★½

  • See How They Run

    ★★

  • Pinocchio

  • The Whale

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★

  • The Lost City of Melbourne

    ★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★½

  • Lotus Sports Club

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Uýra: The Rising Forest

  • Lynch/Oz

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Stars at Noon

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Sick of Myself

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • EO

    ★★★½

  • The Eight Mountains

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Three Tidy Tigers Tied a Tie Tighter

  • Flux Gourmet

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • BLACK AS U R

  • Moonfall

    ★★★

  • My Emptiness and I

  • So Damn Easy Going

  • Shadow

    ★★★½

  • Give Me Pity!

    ★★½

  • I Didn't See You There

    ★★★

  • Dual

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • The Book of Boba Fett

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Timekeepers of Eternity

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★