• Senior Year

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Tall Girl 2

    ½

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • Fresh

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Mimi

    ★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Time to Dance

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Coolie No. 1

    ½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Sadak 2

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★½

  • Dil Bechara

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Si

    ★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Zola

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Bala

    ½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★