Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Edit this entry  
07
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Radicals: A History of Experimental Film

Free Radicals: A History of Experimental Film

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★★
Edit this entry  
21
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★
Edit this entry  
20
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
½
Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Incident

The Incident

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Marry Me

Marry Me

2022
×
Edit this entry  
10
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★
Edit this entry  
09
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★½
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Gorgeous

Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Edit this entry  
26
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★½
Edit this entry  
24
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
Edit this entry  
21
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Edit this entry