shaneya has logged 176 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boys

Boys

1996
×
★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dig

The Dig

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Filth

Filth

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry