shaneya has logged 220 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
17
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
17 Again

17 Again

2009
×
★½
Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Devil

Devil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pine

Pine

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry