shaneya has logged 19 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bury My Heart at Wounded Knee

Bury My Heart at Wounded Knee

2007
×
Edit this entry  
16
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry