Sort by

Lauren has logged 487 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Seduction of Mimi

The Seduction of Mimi

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
L'Argent

L'Argent

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stalker

Stalker

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marty

Marty

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
7 Plus Seven

7 Plus Seven

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seven Up!

Seven Up!

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry