Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prom

The Prom

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Double World

Double World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mojin: The Worm Valley

Mojin: The Worm Valley

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Jade Dynasty

Jade Dynasty

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Armadillo's Prophecy

The Armadillo's Prophecy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Fatal Journey

Fatal Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
The Living Dead

The Living Dead

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry