• Kung Fu Panda

  • Iron Man

  • Ratatouille

  • Shrek the Third

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★

  • Monster House

  • Marie Antoinette

    ★★★½

  • Corpse Bride

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

  • Tarzan II

  • Madagascar

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • The Incredibles

  • The Polar Express

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

  • Spider-Man 2

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Home on the Range

    ★★★

  • Peter Pan

  • Finding Nemo

  • Treasure Planet

  • Lilo & Stitch

  • Ice Age

  • Monsters, Inc.

  • The Princess Diaries

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Legally Blonde

  • Atlantis: The Lost Empire

  • Shrek

  • The Emperor's New Groove

  • One Hundred Steps

  • Chicken Run

  • Billy Elliot

    ★★★★

  • The Road to El Dorado

  • Toy Story 2

  • Kirikou and the Sorceress

  • Enemy of the State

    ★★★

  • Mulan

    ★★★★½

  • The Man in the Iron Mask

    ★★

  • Princess Mononoke

    ★★★

  • Hercules

  • Matilda

  • Independence Day

    ★★★

  • Toy Story

  • Die Hard: With a Vengeance

    ★★★½

  • The Swan Princess

  • Caro diario

    ★★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

  • Batman Returns

    ★★

  • Porco Rosso

    ★★★½

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • Batman

  • Akira

    ★★★★

  • Die Hard

    ★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • The Great Mouse Detective

  • Back to the Future

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★½

  • Blade Runner

    ★★★

  • The Empire Strikes Back

  • Star Wars

  • Jesus Christ Superstar

    ★★★½

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

  • The Jungle Book

  • A Charlie Brown Christmas

  • The Sword in the Stone

  • Il Posto

    ★★★

  • One Hundred and One Dalmatians

  • Peter Pan

  • Alice in Wonderland

  • Bambi

  • Fantasia