Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blue Caftan

The Blue Caftan

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chile '76

Chile '76

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Artifice Girl

The Artifice Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
INU-OH

INU-OH

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sisu

Sisu

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Eight Mountains

The Eight Mountains

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jethica

Jethica

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Medusa

Medusa

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Girl in the Basement

Girl in the Basement

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Independent

The Independent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
An Irish Goodbye

An Irish Goodbye

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
65

65

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
R.M.N.

R.M.N.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Judy Blume Forever

Judy Blume Forever

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spirits in the Forest

Spirits in the Forest

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inside

Inside

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Depeche Mode: 101

Depeche Mode: 101

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
2nd Chance

2nd Chance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Bears

No Bears

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Linoleum

Linoleum

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brainwashed: Sex-Camera-Power

Brainwashed: Sex-Camera-Power

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joyland

Joyland

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tetris

Tetris

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The King's Daughter

The King's Daughter

2022
×
Read the review Edit this entry