Sort by

Paul has logged 700 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
After Love

After Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friends and Strangers

Friends and Strangers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
ear for eye

ear for eye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Azor

Azor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sabaya

Sabaya

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Zola

Zola

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Edvard Munch

Edvard Munch

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Le Plaisir

Le Plaisir

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Providence

Providence

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Berlin: Symphony of a Great City

Berlin: Symphony of a Great City

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nouvelle Vague

Nouvelle Vague

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In Praise of Love

In Praise of Love

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Il Grido

Il Grido

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Intruder

The Intruder

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Where Is the Friend's House?

Where Is the Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Flowers of St. Francis

The Flowers of St. Francis

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hart of London

The Hart of London

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Orlando

Orlando

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Street Angel

Street Angel

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sholay

Sholay

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wild Child

The Wild Child

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry