RSS feed for Golshan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Paternal House

The Paternal House

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
When the Moon Was Full

When the Moon Was Full

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Four Fingers

Four Fingers

2019
×
½
Edit this entry  
28
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
Edit this entry  
28
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★½
Edit this entry  
28
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★
Edit this entry  
28
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Thelma

Thelma

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★
Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
28
Atonement

Atonement

2007
×
★½
Edit this entry  
28
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Disappearance of Haruhi Suzumiya

The Disappearance of Haruhi Suzumiya

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★½
Edit this entry  
28
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★
Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★
Edit this entry  
28
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★½
Edit this entry  
28
Paterson

Paterson

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Eli

Eli

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Hope

Hope

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Anna

Anna

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry