Golesheed has logged 161 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Come Together

Come Together

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
Edit this entry  
21
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
½
Edit this entry  
14
How to Kiss

How to Kiss

1988
×
Edit this entry  
04
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Irreversible

Irreversible

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Turn Me On, Dammit!

Turn Me On, Dammit!

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★½
Edit this entry  
30
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Farewell, My Queen

Farewell, My Queen

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sun Children

Sun Children

2020
×
Edit this entry  
23
The Scent of Green Papaya

The Scent of Green Papaya

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★½
Edit this entry  
21
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Chess of the Wind

Chess of the Wind

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Glass Agency

The Glass Agency

1998
×
Read the review Edit this entry  
18
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Romance

Romance

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Warden

The Warden

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★½
Edit this entry  
15
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Real Young Girl

A Real Young Girl

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Tess

Tess

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Curiosa

Curiosa

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry