• Crónica de un Secuestro

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

  • The Tragedy of Macbeth

  • Camila Comes Out Tonight

  • Squid Game

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • Pig

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • The Siamese Bond

    ★★★★

  • The shadows

  • Los arcontes

  • Las credenciales

  • A Body Exploded into a Thousand Pieces

  • La escuela del bosque

  • Mank

  • Short Vacation

  • A Farewell to Memory

  • Heliconia

  • Poilean

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Lonely Blue Night

  • Being a Human Person

    ★★★★

  • Atarrabi & Mikelats

  • Rifkin's Festival

    ★★★★

  • Another Round

  • The Devil All the Time

  • Ammonite

  • Sophie Jones

  • Fauna

    ★★★★

  • Tragic Jungle

  • Dear Comrades!

    ★★★★½

  • The Disciple

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • The Last Matinee

  • Spring Blossom

  • Come True

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

  • Vitória

  • Quiet

  • Let the Lights Move Away

  • Hamilton

  • La Vendedora de Lirios

  • Pretend That You Love Me

  • Taipei Suicide Story

  • I Know This Much Is True

  • Hollywood

  • The Calm After the Storm