Sort by
  • Dave Chappelle: The Dreamer

    ★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Foe

    ★★★

  • The Creator

    ★★★★

  • When Evil Lurks

    ★★★½

  • Sitting in Bars with Cake

    ★★½

  • The Nun II

    ★★★

  • The Killer

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★★½

  • Haunted Mansion

    ★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Strange Way of Life

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★★

  • Hunger

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Air

    ★★½

  • Bottoms

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scrapper

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • You People

    ★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Talk to Me

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Smile

    ★½

  • Amsterdam

    ★★★

  • Do Revenge

    ★½

  • Gary Screams for You

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Blonde

    ½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • I Came By

    ★★½

  • Prey

    ★★★

  • Luck

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Love & Gelato

  • Lightyear

    ★★

  • The Potemkinists

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • War Pony

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • The Night of the 12th

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Cherries

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • A Short Story

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Incantation

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★