Sort by

Gonçalo has logged 16 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Murder Mountain

Murder Mountain

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
07
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Medallion

The Medallion

2003
×
★★
Edit this entry  
03
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry