• West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Humans

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • Unclenching the Fists

    ★★★½

  • The Velvet Underground

  • Annette

    ★★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • Murder on Middle Beach

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Moscow Does Not Happen

    ★★

  • Silver Skates

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • I Never Cry

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • A Man From Podolsk

    ★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ½

  • Nowhere Special

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • The Whaler Boy

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Don't Peek

  • Conference

    ★★★★

  • Nasha Natasha

  • Host

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Schoolgirls

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Truffle Hunters

  • Minari

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Relic

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Zola

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Owners

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★