anya has logged 22 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carnival Night

Carnival Night

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Morgan

Morgan

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Joshy

Joshy

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Abattoir

Abattoir

2016
×
Edit this entry  
18
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Allied

Allied

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry