Sort by

anya has logged 155 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Leto

Leto

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
½
Edit this entry  
14
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
My Tender and Affectionate Beast

My Tender and Affectionate Beast

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
½
Edit this entry  
09
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Edit this entry  
09
The Story of Asya Klyachina, Who Loved, But Did Not Marry

The Story of Asya Klyachina, Who Loved, But Did Not Marry

1967
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
Edit this entry  
25
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry