Sort by

Trudes has logged 49 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Balance

Balance

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Camera

Camera

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Sisters

Nightmare Sisters

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Void

The Void

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Réveil Botanique

Réveil Botanique

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Magenta

Magenta

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Substance

Substance

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
TRON: The Next Day

TRON: The Next Day

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You're Next

You're Next

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Read the review Edit this entry