• tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Project Power

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Chunky Shrapnel

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½