Gooders97 has logged 69 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
03
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Edit this entry  
31
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry