nat has logged 51 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scales

Scales

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Looper

Looper

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Over the Rainbow

Over the Rainbow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Edit this entry  
05
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
Read the review Edit this entry  
05
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
To Singapore, with Love

To Singapore, with Love

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
Edit this entry  
21
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★★★
Edit this entry