Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★½

  • Smile

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★½

  • The Devil Conspiracy

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★

  • See How They Run

    ★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Saint Omer

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Resurrection

    ★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Memoria

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • INU-OH

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Mad God

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Annette

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Our Memory Belongs to Us

    ★★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • Shangri-La

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½