• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Midnight Mass

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Halston

  • Moxie

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • News of the World

    ★★★

  • Audrey

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★★

  • Elizabeth and Margaret: Love and Loyalty

  • Enola Holmes

  • Des

  • Another Round

    ★★★★★

  • All Together Now

  • Bill & Ted Face the Music

  • The Call of the Wild

    ★★★★½

  • Tesla

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • The Addams Family

  • Radioactive

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

  • Big Time Adolescence

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Polar

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

    ★★★★

  • H. H. Holmes: Original Evil

    ½

  • Red Joan

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Echo in the Canyon

  • Destination Wedding

  • Christopher Robin

  • Billionaire Boys Club

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Arctic

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

  • Isle of Dogs

  • Winchester

  • The Happy Prince

  • Hereditary

    ★★

  • Lizzie

    ★★★

  • Christmas in Rockefeller Center

  • Paddington 2

  • Murder on the Orient Express

  • Marrowbone

    ★★★★★

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • 1922

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Unicorn Store