Sort by

agnese! has logged 15 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clementine

Clementine

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry