• Akhanda

    ★★★½

  • #Bro

    ★★★½

  • Drushyam 2

    ★★★★

  • Hellbound

    ★★★½

  • Kanakam Kaamini Kalaham

    ★★★

  • Kurup

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Annaatthe

  • Jai Bhim

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★★★

  • Family Drama

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★½

  • My Name

    ★★★½

  • Most Eligible Bachelor

    ★★

  • Vinodhaya Sitham

    ★★★

  • Doctor

    ★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Republic

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Love Story

    ★★★

  • Aakashavaani

    ★★★

  • Kaanekkaane

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★½

  • Help

    ★★½

  • Nightbooks

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Tughlaq Durbar

    ★★½

  • NET

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Tuck Jagadish

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • D.P.

    ★★★½

  • Vivaha Bhojanambu

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • #Home

    ★★★½

  • Raja Raja Chora

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Paagal

    ★★

  • Raging Fire

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • Shershaah

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Kuruthi

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★½

  • Narappa

    ★★★

  • Vaazhl

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½