Sort by

GordoFlower has logged 565 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Sun

A Sun

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Targets

Targets

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fire in the Sky

Fire in the Sky

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Winter

The Last Winter

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bridge

The Bridge

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Client

The Client

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Owl and the Pussycat

The Owl and the Pussycat

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry