Sort by

GordoFlower has logged 69 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Good Girls

The Good Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fury

The Fury

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stonehearst Asylum

Stonehearst Asylum

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Night Shift

Night Shift

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Another 48 Hrs.

Another 48 Hrs.

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Winchester

Winchester

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Red State

Red State

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Blood

First Blood

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Darkness

The Darkness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Next

Next

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cell 211

Cell 211

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
P2

P2

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I've Never Had A Hilda

I've Never Had A Hilda

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Eternal Feminine

The Eternal Feminine

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doña Herlinda and Her Son

Doña Herlinda and Her Son

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Life Sentence

Life Sentence

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deep Crimson

Deep Crimson

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brief Story from the Green Planet

Brief Story from the Green Planet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Angel Eyes

Angel Eyes

2001
×
Read the review Edit this entry