Sort by

GordoFlower has logged 49 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Sorghum

Red Sorghum

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bob Roberts

Bob Roberts

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Edge of Sanity

Edge of Sanity

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead of Winter

Dead of Winter

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Talking Cat!?!

A Talking Cat!?!

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Howling

The Howling

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Black Widow

The Black Widow

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Looker

Looker

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shattered

Shattered

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pizza, Beer, and Cigarettes

Pizza, Beer, and Cigarettes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
New Order

New Order

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Warning Sign

Warning Sign

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry