calvin has logged 24 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alpha

Alpha

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Boys

Boys

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Selma

Selma

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry