Gottfrid has logged 34 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Macaluso Sisters

The Macaluso Sisters

2020
×
Edit this entry  
30
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Aalto

Aalto

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Conference

Conference

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Tove

Tove

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Blonde Cobra

Blonde Cobra

1963
×
★★★
Edit this entry  
27
Night Awake

Night Awake

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Sangam

Sangam

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★
Edit this entry  
24
Reassemblage: From the Firelight to the Screen

Reassemblage: From the Firelight to the Screen

1983
×
★★★
Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Edit this entry  
21
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
A Tale of Love

A Tale of Love

1995
×
★★★
Edit this entry  
19
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★
Edit this entry  
19
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
Edit this entry  
18
Sorrows

Sorrows

1969
×
★★★
Edit this entry  
18
Ming Green

Ming Green

1966
×
★★★
Edit this entry  
18
Himself as Herself

Himself as Herself

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★★
Edit this entry  
15
Nainsukh

Nainsukh

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The White Hands

The White Hands

1950
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★
Edit this entry  
13
Tih Minh

Tih Minh

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wayward Girl

The Wayward Girl

1959
×
★★
Edit this entry  
12
Personal Problems

Personal Problems

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elle

Elle

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Fragments de l'ange

Fragments de l'ange

1984
×
★★
Edit this entry  
07
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
03
The Forest for the Trees

The Forest for the Trees

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Children

The Children

1945
×
★★
Read the review Edit this entry