Sort by

Gozu has logged 730 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taxi Hunter

Taxi Hunter

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
New Kids Nitro

New Kids Nitro

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Pedicab Driver

Pedicab Driver

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
New Kids Turbo

New Kids Turbo

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Merry Christmas

Merry Christmas

1984
×
★★★
Edit this entry  
24
Survive Style 5+

Survive Style 5+

2004
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Long Arm of the Law

Long Arm of the Law

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Curry and Pepper

Curry and Pepper

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Old Man and the Sea

The Old Man and the Sea

1999
×
Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★½
Edit this entry  
16
Nightlife

Nightlife

2020
×
Edit this entry  
16
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Edit this entry  
16
Run and Kill

Run and Kill

1993
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
14
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
★★
Edit this entry  
11
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kaiserschmarrndrama

Kaiserschmarrndrama

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
08
The Last Mercenary

The Last Mercenary

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Nowhere to Run

Nowhere to Run

1993
×
★★½
Edit this entry  
08
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★½
Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kollegah der Boss

Kollegah der Boss

2021
×
½
Edit this entry  
07
Unzensiert – Bushido's Wahrheit

Unzensiert – Bushido's Wahrheit

2021
×
Edit this entry  
07
Der Penny-Markt auf der Reeperbahn: Neues vom Kult-Discounter

Der Penny-Markt auf der Reeperbahn: Neues vom Kult-Discounter

2021
×
Edit this entry  
07
When the Last Sword Is Drawn

When the Last Sword Is Drawn

2002
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
06
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Diner

Diner

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry