Sort by

Garrett has logged 143 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Devotion

Devotion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
18
Bean

Bean

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Till

Till

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Breaking

Breaking

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beast

Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ping Pong Playa

Ping Pong Playa

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry