Sort by

Garrett has logged 16 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry