Sort by
  • Poison

    ★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Let the Canary Sing

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • The Boogeyman

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • BEEF

    ★★★★

  • boygenius: the film

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Another Young Couple

    ★★★★

  • Passages

    ★★★★½

  • Smoke Sauna Sisterhood

    ★★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Scrapper

    ★★★★

  • Is There Anybody Out There?

    ★★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • A Drifting Up

  • M3GAN

    ★★★★½

  • Making 1899

  • Candy

    ★★★½

  • Eternal Happiness

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Queer for Fear: The History of Queer Horror

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Emily

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Blue Jean

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Once Again... (Statues Never Die)

    ★★★★½

  • God Said Give 'Em Drum Machines

    ★★★½

  • The Beasts

    ★★★★½

  • The Innocent

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • De Humani Corporis Fabrica

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Moon Knight

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • An Irish Goodbye

    ★★★★