Sort by

Graciela has logged 42 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
Read the review Edit this entry  
18
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
Read the review Edit this entry  
26
Raising Victor Vargas

Raising Victor Vargas

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Farewell, My Queen

Farewell, My Queen

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Rewind

Rewind

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Good Manners

Good Manners

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Lured

Lured

1947
×
Read the review Edit this entry  
17
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
Read the review Edit this entry  
01
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman Next Door

The Woman Next Door

1981
×
Read the review Edit this entry  
14
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
Read the review Edit this entry  
12
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Glitter

Glitter

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Edit this entry  
06
Down in the Delta

Down in the Delta

1998
×
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Things We Lost in the Fire

Things We Lost in the Fire

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Edit this entry  
03
Misery

Misery

1990
×
Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
Edit this entry  
06
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Good Old Fashioned Orgy

A Good Old Fashioned Orgy

2011
×
Edit this entry  
03
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
Edit this entry  
25
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
Edit this entry  
22
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Edit this entry  
19
Luce

Luce

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Package

The Package

2018
×
Edit this entry  
07
Bill Cunningham New York

Bill Cunningham New York

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blast Beat

Blast Beat

2020
×
Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry