Grace has logged 427 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Oeconomia

Oeconomia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
And Tomorrow the Entire World

And Tomorrow the Entire World

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Edit this entry  
12
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★½
Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★½
Edit this entry  
06
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★½
Edit this entry  
05
Bambi

Bambi

1942
×
★★★
Edit this entry  
04
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Professor

The Professor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
Edit this entry  
02
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jump In!

Jump In!

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Edit this entry  
23
Shivers

Shivers

1975
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
La Soufrière

La Soufrière

1977
×
Edit this entry  
20
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
Edit this entry  
20
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cobra Verde

Cobra Verde

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Edit this entry