Grace has logged 42 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tokyo Night Sky Is Always the Densest Shade of Blue

The Tokyo Night Sky Is Always the Densest Shade of Blue

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fires on the Plain

Fires on the Plain

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Furie

Furie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
VFW

VFW

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gundala

Gundala

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry