• See How They Run

  • Conversations with Friends

  • Fresh

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Pursuit of Love

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Your Honor

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

  • Greenland

    ★★½

  • Once Upon a Time in Iraq

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • All the Bright Places

  • Emma.

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • How to Build a Girl

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Years and Years

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★½

  • mid90s

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

  • First Man

    ★★½

  • Dog Days

    ★★★