• Antlers

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Crime Scene

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Land

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Behind The Try: A Try Guys Documentary

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I Am Greta

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Spelling the Dream

    ★★★★