Grace_Pontius has logged 333 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
19
Prancer

Prancer

1989
×
★★★½
Edit this entry  
18
Behind The Try: A Try Guys Documentary

Behind The Try: A Try Guys Documentary

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Edit this entry  
09
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Star Of Christmas

The Star Of Christmas

×
★★★
Edit this entry  
06
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Tag

Tag

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Frank and Ollie

Frank and Ollie

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry