Sort by

graciela has logged 156 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Christmas ...Again?!

Christmas ...Again?!

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Whether the Weather Is Fine

Whether the Weather Is Fine

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dying to Divorce

Dying to Divorce

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cure

Cure

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Benediction

Benediction

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry