• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Clickbait

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Framing Britney Spears

    ★★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • The Call

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Ophelia

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★

  • The Endless

    ★★★

  • LA 92

    ★★★★½

  • Stranger Fruit

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Trolls

    ★★★

  • I Am Not Your Negro

  • Colossal

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★

  • Paddington

    ★★★★