Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hatching

Hatching

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Embrace the Panda: Making Turning Red

Embrace the Panda: Making Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dog

Dog

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★
Edit this entry  
14
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marry Me

Marry Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
A Chorus Line

A Chorus Line

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry